Pokemon Gaia

Pokemon Gaia to prawdopodobnie mój ulubiony hack ROM, ale z powodu bycia bezstronnym, nie może zająć wyższej pozycji na mojej liście. To hack Pokemon FireRed i został opracowany przez grupę o nazwie Spherical Ice. W tej wersji grasz w regionie Orbtus i pojawia się pokemon z pierwszych 6 generacji.

Twój profesor w tym regionie nazywa się profesor Redwood i nie ma tu odpowiednika Pallet Town. Jest ryzykownym archeologiem, który daje ci pokemona spośród trzech (Chimchar, Piplup i Turtwig) w bibliotece pierwszego miasta. Mimo, że ta gra jest włamaniem do kasety GameBoy Advanced, można śmiało powiedzieć, że grafika została ulepszona (nieco), a ilość miejsca w tym regionie to VAST.

Pokemon Gaia

Podczas gdy Johto i Kanto wydają się małe, a Hoenn wydaje się ogromne, ta gra daje ci region mniej więcej tego samego rozmiaru co Sinnoh i wydaje się być tak duży. Oprócz dobrej obsługi fanów gra świetnie się imituje i odtwarza charakterystyczne dla niej poczucie humoru, a kilku NPC regularnie łamie czwartą ścianę.

Jedną z najbardziej znaczących cech dla mnie, podczas grania, było spotkanie z twórcą gier w Atsail City, który podkreśla błąd polegający na włamaniu się do ROM-u, mówiąc: „Jestem nikczemnym przestępcą! Biorę dziesięciolecia gier wideo, które produkuje ta firma… Przez wiele lat przekształcałem je w zupełnie nowe gry, a następnie…

Następnie publikuję je w Internecie, aby uzyskać zerowy zysk! ” Nie jest to dokładnie poziom meta-humoru Deadpoola, ale to miłe przypomnienie, że hacki ROM-u mają być hołdami, a nie grami bootlegowymi.

Pokemon Glazed

Pokemon Glazed to stosunkowo nowy dodatek do społeczności hacków ROM, ale nie pozwól, aby młody wiek gry i brak doświadczenia dewelopera zniechęciły cię.

Ta gra to naprawdę zadziwiający hack ROM Pokemona Szmaragdowego, który oferuje dwie rzeczy, które każdy weteran Pokemona uwielbia podczas hackowania ROM: obsługa fanów i krzywe trudności, które nie nudzą cię.

Podczas gdy puryści (widzę cię, gen-wunners) nie docenią braku większości 151, ci, którzy docenią gry za to, czym są, pokochają zasięg i szerokość gry oraz różnorodność pokemonów w to.

Zaczynasz jako dwunastolatek i masz do wyboru 5 pokemonów (ale na miłość Arceusa, nie wybieraj Shinx!), Aby zacząć jako partner pokemonów. W tej grze musisz złapać wszystkich pokemonów w regionalnych pokedeksach, pokonać Pokemon League i pomóc zapobiec zderzeniu się prawdziwego świata ze światem gry.

Jeśli to nie brzmi dla ciebie wystarczająco szalenie, zapnij pasy, ponieważ nie masz jednego, nie dwóch, ale trzech regionów do ukończenia w trakcie gry, każdy z własnymi Pokedexami, profesorami, wyzwaniami na siłowni i ligami Pokemon do ukończenia.

W tym momencie czuję, że muszę cię ostrzec, że ta gra nie jest dla osób o słabym sercu, a aby ją ukończyć, musisz się przebić (szczególnie ostatni region) i jedna rzecz, która sprawia, że ta gra jest bardzo frustrująca.

Jeden z liderów siłowni w tym hacku ROM ma Pikachu w szaliku, którego prawie nie da się pokonać. Jeśli jednak masz do czynienia z absurdalnymi wyzwaniami, szalonymi historiami i dobrą przygodą, zdecydowanie warto pobrać ROM.