Blog

Pokemon: Let’s Go sprzedaje 116 000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii

- Updated March 3, 2020

 

Pokemon: Let’s’s, Pikachu i Pokemon: Let’s’s, Eevee były jednymi z największych wydań gry w ostatnim tygodniu. Pierwszym regionem, który zgłosił sprzedaż, jest Wielka Brytania, gdzie oba tytuły spisały się całkiem nieźle.

Początkowa liczba przedstawia Pokemon: Let’s Play w liczbie 116 000 sprzedanych egzemplarzy – nie wliczając wersji cyfrowej. Pikachu był podobno bardziej popularną wersją.

Pikachu bardziej popularny, ulepsza sprzęt i oprogramowanie Switch

Pokemon: Chodźmy, Pikachu po raz pierwszy pojawił się na listach przebojów na czwartej pozycji. Pokemon: Chodźmy, Eevee wszedł na # 6. Gdyby te dwa elementy zostały połączone, byliby oni bestsellerem w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu.

Początkowa sprzedaż Pokemon

Let’s Go, Pikachu / Eevee spadła o ponad 60% w porównaniu do Pokemon Sun / Moon, chociaż gry 3DS stworzyły największą premierę wydania Nintendo w Wielkiej Brytanii, więc trudno byłoby powielić. Bliższe porównanie to Pokemon X / Y, ale sprzedaż nadal spadła o 5%. Pokemon: Chodźmy, jak dotąd, mieliśmy najlepsze otwarcie na tytuł Switch.

GamesIndustry wskazuje także kilka bardzo ważnych ciekawostek. Nintendo zajmowało się problemami z zapasami, co oznaczało, że z europejskiego magazynu firmy przybyło mniej jednostek, a niektóre zamówienia w przedsprzedaży nie zostały zrealizowane. Wiele sklepów wyprzedało także egzemplarze. 3DS miał również większą bazę instalacyjną, gdy wydano tytuły Pokemon.

Dzięki przybyciu Pokemona sprzęt Switch i wiele programów skorzystało w znaczący sposób. Sprzedaż kart Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Party, Super Mario Odyssey i Zelda: Breath of the Wild wzrosła odpowiednio o 94%, 25%, 30% i 52%. Sprzedaż Just Dance 2019 wzrosła o 465%, głównie dzięki Switchowi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *