Rozgrywka w Pokemon Prism

Ten klejnot gry ma niesławny i wątpliwy zaszczyt bycia jedynym popularnym hackowaniem ROM-u, któremu Game Freak i Nintendo otrzymali zamówienie „Cease-and-Desist”, po popularności tej gry gwałtownie wzrosły tuż po wydaniu.

W przeciwieństwie do większości innych zhakowanych gier, które znajdziesz na tej liście, Pokemon Prism to hack gry Pokemon drugiej generacji, a mianowicie Pokemon Crystal, i pożycza więcej niż znaczną część z gry podstawowej.

Aby wyjaśnić to poprawnie, oto porównanie: Gra obecnie pokazana po lewej stronie tego akapitu pochodzi teraz z Pokemon Prism.

Nic dziwnego, że Nintendo i Game Freak zdołały zatrzymać rozwój tej gry. Nie obawiaj się jednak, gracze, kilka dobrych wyszukiwań w Google pozwoli ci zagrać w ten absolutny klejnot gry i podobnie jak w przypadku wszystkich dobrych hacków ROM, ten można pobrać za darmo.

Dlaczego jednak ta gra jest takim klejnotem? Po pierwsze, ta gra jest niewolniczo wierna oryginalnej serii gier, bez dodawania Pokemonów stworzonych przez twórców. (Cóż, prawie gra dodaje fanowskie pokemony jako legendarne części).

Gra Pokemon Prism

Po drugie, podobnie jak gra źródłowa, ta gra ma naprawdę dobrze wykonany cykl dzień-noc, z kilkoma spektakularnymi efektami dla czegoś, co wydaje się być 32-bitową grą. Po trzecie, podobnie jak Pokemon Gold, Silver i Crystal, możesz przemierzać regiony z dostępem i możliwością złapania 253 różnych pokemonów w trakcie gry.

Pokemon Snakewood

Pokemon i zombie zwykle nie są dwiema rzeczami, które pasują do tego samego zdania, ale w tej grze idą w parze, jak seria Ash Williams i Evil Dead.

To właściwie nie jest zły punkt porównania, ponieważ ta gra ma jedno z najbardziej mrocznych komiksów, które jeszcze nie spotkałem w JRPG, nie mówiąc już o włamaniu do ROM gry pokemon.

Akcja rozgrywa się w Hoenn, jakiś czas po wydarzeniach w grze, z których pochodzi: Pokemon Ruby.

Podczas tej gry przemierzasz zdewastowany region Hoenn, walcząc z zombie, walcząc z ludźmi (i upiorami), próbując przywrócić porządek w regionie, wspomagany przez rodzeństwo (Brendan lub May) i profesor Birch.

Chociaż ta gra jest trochę na dzikiej stronie, we wszystkich opracowaniach z mrocznej wiedzy jest piękno, w pełni zawiera jedną z najpopularniejszych teorii fanów i jest prawdziwą przyjemnością.

Istnieje wiele pokemon, pokemon zombie, pokemon stworzony przez fanów i jeden z ciekawszych aspektów: Pokemon Mirror Universe o nazwie DenJuju. Ten hack ROM jest koniecznością dla wszystkich dorosłych fanów serii, szczególnie tych, którzy kochają filmy z zombie, ale należy pamiętać, że rodzice, to zdecydowanie NIE jest gra odpowiednia dla dzieci.